פודקאסט "תיק טוק"

"תיק טוק" | מדברים תקשורת

הפודקאסט של "המכון הישראלי לעיתונות" בהגשת העיתונאי דויד ורטהים. במסגרת הפודקאסט מארח ורטהים שורה של עיתונאים ואנשי תקשורת בולטים בישראל, ומשוחח איתם לעומק, בין היתר, על המסלול האישי שהוביל אותם לעסוק בתקשורת, השפעת כוחות כלכליים ופוליטיים על העיתונות בישראל, דילמות מקצועיות שעימם התמודדו, אתיקה מקצועית, העבודה מול המקורות, העורכים והמוציאים לאור, התחרות העיקשת בעולם התקשורת הישראלי, שאיפת המו"לים להשפעה רייטינג וכסף, הכרסום המתמשך באמון הציבור בתקשורת ומעמד העיתונאי בישראל. בין היתר התארחו בפודקאסט העיתונאי ברוך (ברוכי) קרא, הפרשן המשפטי של חדשות 13, העיתונאי אראל סג"ל, איש רדיו 103FM וערוץ 20, עיתונאי הארץ גדעון לוי ועיתונאי הארץ ניר גונטז'.

דוד ורטהים

האזנה לפרקים

אורלי וגיא | Oct 14, 2021

אחרי שנים ארוכות בטלוויזיה המסחרית, זוג העיתונאים אורלי וילנאי וגיא מרוז מתרגלים לדף החדש שפתחו - כעיתונאים עצמאים. אורלי וגיא התארחו בפודקאסט "תיקטוק" של המכון הישראלי לעיתונות, ושוחח בין היתר גם על פרשת הראיון הגנוז של פרופ' יורם לס בדמוקרTV, ריבוי התביעות והסכסוכים בהם הם מעורבים, וגם על טעות עיתונאית אחת שהם בכל זאת מודים בה.

ינון מגל פודקאסט תיק טוק המכון הישראלי לעיתונות

ינון מגל | Jul 14, 2021

על בנט "הנוכל" שלא גיבה אותו בזמן אמת, הביביזם כפרנסה, עיתונאי הציונות הדתית ("הם פחדנים. זה מביך"), הצעקות של אילן ישועה והפאסון של התל אביביים שמתביישים לבקש סלפי. ינון מגל התיישב לשיחת תיקטוק מלב אל אוזן והסביר כמה טוב להיות בן חורין.

פודקאסט תיק טוק מוחמד מגאדלה

מוחמד מג'אדלה | Jul 1, 2021

העיתונאי מוחמד מג'אדלה מתארח בפודקאסט של המכון הישראלי לעיתונות בהנחיית דוד ורטהים לשיחה על מצב התקשורת בישראל. על הפחד להסתובב ברחובות והטראומה שחווה, התחזית הכושלת שנתניהו יקים ממשלה והסוד שלחש לו עורך המהדורה אחרי השידור.

חיים לוינסון | May 30, 2021

עיתונאי הארץ, חיים לוינסון, מתארח בפודקאסט של המכון הישראלי לעיתונות בהנחיית דוד ורטהים לשיחה על מצב התקשורת הפוליטית בישראל. איזה ציון הוא נותן לאולפני החדשות במבצע 'שומר החומות', ומה יש לו נגד בעז ביסמוט?

ניר גונטז’ | April 28, 2021

משכורות נמוכות, החרטה על עזיבת ידיעות אחרונות, כתבי הפלילים והמרואיין ממנו ביקש סליחה. עיתונאי הארץ ניר גונטז' מתיישב בסלון של דוד ורטהים כדי לדבר תקשורת.

גדעון לוי | February 23, 2021

גדעון לוי מתארח בפודקאסט החדש של המכון הישראלי לעיתונות בהנחיית דוד ורטהים לשיחה על מצב העיתונות בישראל, והחלק המשמעותי של עיתון "הארץ" בו הוא כותב לחברה הישראלית, ומדוע להשקפתו אין אלטרנטיבה לנתניהו.

ברוך קרא ואראל סג”ל | February 7, 2021

ברוך קרא, הפרשן המשפטי של חדשות 13, ואראל סג"ל, איש ישראל היום, ערוץ 20 ורדיו 103 מתארחים בפרק הראשון בפודקאסט של המכון הישראלי לעיתונות בהנחיית דוד ורטהים.