פודקאסט "תיק טוק"

"תיק טוק" | מדברים תקשורת

הפודקאסט של "המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת" בהגשת העיתונאי דויד ורטהיים. במסגרת הפודקאסט מארח ורטהיים שורה של עיתונאים ואנשי תקשורת בולטים בישראל, ומשוחח איתם לעומק, בין היתר, על המסלול האישי שהוביל אותם לעסוק בתקשורת, השפעת כוחות כלכליים ופוליטיים על העיתונות בישראל, דילמות מקצועיות שעימם התמודדו, אתיקה מקצועית, העבודה מול המקורות, העורכים והמוציאים לאור, התחרות העיקשת בעולם התקשורת הישראלי, שאיפת המו"לים להשפעה רייטינג וכסף, הכרסום המתמשך באמון הציבור בתקשורת ומעמד העיתונאי בישראל. בין היתר התארחו בפודקאסט העיתונאי ברוך (ברוכי) קרא, הפרשן המשפטי של חדשות 13, העיתונאי אראל סג"ל, איש רדיו 103FM וערוץ 20, עיתונאי הארץ גדעון לוי ועיתונאי הארץ ניר גונטז', טל שניידר, הכתבת והפרשנית הפוליטית של זמן ישראל, אלדד קובנץ, מנכ"ל תאגיד השידור לשעבר, צבי יחזקאלי, פרשן ערוץ 13, ועינת פישביין, מו"ל "המקום הכי חם בגיהנום",ישראל פריי, רוית הכט, יואב קרקובסקי, מואב ורדי , ברק רביד, אמיר איבגי, לוסי אהריש, נדב איל, אריה גולן, אור הלר, סיון כהן, רוגל אלפר, ינון מגל, טל שלו, יוסי אלי, אסף גיל, מני אבירם, ד"ר יפעת חי שגב, אילנה דיין, אורי משגב, שרון דוידוביץ, לירן שכנר, מתן חודורוב ועו"ד רון לוינטל.

דוד ורטהיים

האזנה לפרקים

רון לוינטל מתארח ב"תיק טוק" / מערכת וואלה, ראובן קסטרו

עו"ד רון לוינטל | Jul 4, 2024

מתי תביעות השתקה יכולות לחזור כבומרנג, מה שופטים לא אוהבים במיוחד ולמה תמיד עדיף לעשות like מ-share. עו"ד רון לוינטל, פעם איש תקשורת וכיום מומחה לתחום לשון הרע, הגיע לפודקאסט המכון לעיתונות לעשות סדר במה שנראה כמו מגיפה. האזינו

מתן חודורוב מתארח ב"תיק טוק", יוני 2024 / ראובן קסטרו

מתן חודורוב | Jun 25, 2024

"נשמטה לי הלסת כששמעתי על המינוי. להגיד שהעובדים לא מרוצים מהמנכ"לים זה ספין, ניסיון להסיר אחריות מכשלונות. לא ניתן שהנפילה של כלי תקשורת אחרים תקרה גם אצלנו". מתן חודורוב, שמוביל את מאבק עובדי חדשות 13, הגיע לשיחת חירום במכון לעיתונות

לירן שכנר מתארח בתיק טוק, יוני 2024מגד גוזני, מערכת וואלה

לירן שכנר | Jun 14, 2024

היורו הזה יהיה החמישי של לירן שכנר, השדר הבכיר של ערוצי ספורט1. בשיחה בפודקאסט תיקטוק של המכון לעיתונות הוא מספר כיצד הכול החל, איך נולדה "סערה בממלכה" (ד"ש לאסי ישראלוף) ומה הייתה הפאדיחה הגדולה ביותר שלו בשידור. ראיון

שרון דוידוביץ', תיק טוק 09.06.2024אולפן וואלה

שרון דוידוביץ' | Jun 11, 2024

דקה לפני שהיורו יוצא לדרך והוא יתחיל לדלג בין האולפן לקווים, מגיש ספורט 1 שרון דוידוביץ' נזכר בדרמה הגדולה סביב ההתמוטטות של כריסטיאן אריקסן הדני ביורו הקודם, חושף מי המודל שלו להגשה ומסביר למה כדורגל יכול לעניין גם גייז. פודקאסט המכון לעיתונות. ראיון

אורי משגב מתארח ב"תיק טוק" /ר אובן קסטרו, נועה לוי

אורי משגב | Jun 7, 2024

על הלו"ז של נתניהו, הבוטוקס והטיפולים בסלון היופי, וגם על מצבו הבריאותי. בתום שבוע בו קיבל בתיבת המייל תביעה מראש הממשלה, אורי משגב מתיישב לשיחה במכון לעיתונות. עוד על הכוונת: הסייענים בתקשורת - מנכ"לי חברות החדשות והעיתונאים שנרמלו את ערוץ 14

אילנה דיין / מערכת וואלה, ראובן קסטרו

אילנה דיין | Apr 23, 2024

על הכאב הפיזי שחשה בראיונות ותחקירים שחייבים להיות משודרים בזמן מלחמה, על ביקורות הביביסטים וטענות למסחטות דמעות. אילנה דיין סוגרת 30 עונות של "עובדה", מתוכן אחת יוצאת דופן. בפודקאסט תיקטוק של וואלה והמכון לעיתונות היא לא מבינה איך נושא החטופים הפך פוליטי

ד"ר יפעת בן חי שגב בריאיון בתיק טוק עם דוד ורטהיים, צילום סטילס ראובן קסטרו

ד"ר יפעת בן חי שגב | Mar 29, 2024

אחרי העדות הדרמטית במשפט נתניהו בה הדהימה את התביעה והתפקיד בדואר שקיבלה, ד"ר יפעת בן חי שגב באה לדבר. עוד על השולחן: ההתחזקות החריגה של ערוץ 14 (אותו קידמה) והסיכוי של חדשות 13 לחזור לקדמת הבמה. ויש דבר אחד שגרם לה להשתולל בפודקאסט של המכון לעיתונות

מני אבירם | Mar 3, 2024

אחרי שהפיק ל-yes את הסרט הנצפה בתולדותיו ואת "הטבח" האסקפיסטית ששודרה בעיצומה של המלחמה, מני אבירם הגיע לפודקאסט תיקטוק של המכון לעיתונות להסביר האם היה זורם בשמחה גם עם שלום אסייג או אדיר מילר, ולמה רותם סלע היא השחקנית הכי טובה בישראל

יוסי אלי מתארח ב"תיק טוק" / מערכת וואלה!, ראובן קסטרו

יוסי אלי | Jan 25, 2024

בשיחה לרגל זכייתו בפרס המכון לעיתונות, כתב המשטרה של חדשות 13 יוסי אלי מספר על התנהלות המשטרה ("מאז פרשת קסטלמן יש נתק מוחלט"), על התחושה בצמרת הארגון תחת השר בן גביר ("תרבות ארגונית של שקרים. קצינים אומרים לי שנחטפנו") ובזכות מי הצליח להפסיק לגמגם.

טל שלו מתארחת בתיק טוק / מערכת וואלה, ראובן קסטרו

טל שלו | Jan 11, 2024

מה גרם לנתניהו לשלוח דווקא את אהרון ברק להאג ומה הסיכוי האמיתי לבחירות, איך היה מנוהל אירוע החטופים אם נשים היו מקבלות את ההחלטות, ואיך זה שבערוצי הטלוויזיה כולם מומחים להכל. הפרשנית הפוליטית של וואלה! טל שלו התייצבה לשיחה בפודקאסט המכון לעיתונות.

ינון מגל / מערכת וואלה! ראובן קסטרו

ינון מגל | DEC 28, 2023

חשבון נפש? חפשו במקום אחר: מגיש ערוץ 14 ינון מגל מגיע לאולפן וואלה לסכם שנה בפודקאסט תיקטוק של המכון לעיתונות. על הפרק: מיהו עיתונאי, מה היה קורה אם הטבח היה במשמרת של בנט, האם נתניהו אומר לו תודה ומה אם אבי ניר היה מציע לו עבודה.

רוגל אלפר מתארח ב"תיק טוק"/ ראובן קסטרו, מערכת וואלה!

רוגל אלפר | DEC 6, 2023

מתי אסי ורותם יאשרו שמותר לצחוק, איך הטוק-שואו נכנס מהדלת האחורית ומה עושים כשהריאליטי חוזר בתצורה מפלצתית. וגם, איזו מחמאה אפשר בכל זאת לתת לערוץ 14. מבקר הטלוויזיה של הארץ רוגל אלפר התייצב לשיחה מלחמתית בפודקאסט המכון לעיתונות. לא על הפרק: הטרלות וקרעי.

סיוון כהן מתארחת ב"תיק טוק"/מערכת וואלה, ראובן קסטרו

סיון כהן | Nov 27, 2023

הפגישה הראשונה עם רה"מ הייתה איומה, גל הירש התברר כפיאסקו מוחלט ושי גולדשטיין עשה מעשה מטונף ומנותק. בשיחה בפודקאסט של וואלה והמכון לעיתונות, סיון כהן, שהפכה לאחד הסמלים הבולטים של המאבק להשבת החטופים, מתגאה בזה שבחרה צד.

חברי הקבינט המצומצם. שטראוכלר ואופנהיימר/ראובן קסטרו

יריב אופנהיימר ונדב שטראוכלר | Nov 23, 2023

האם קשת 12 באמת יכולה לחזור לשגרה? מה פספסו בתאגיד ומה שכחו בחדשות 13 לספר לצופים? ולמה היה דחוף לישראל היום להיפרד דווקא עכשיו מברדוגו? בדיון סוער בפודקאסט וואלה! והמכון לעיתונות הוסכם רק על דבר אחד: ההחלטות שיתקבלו היום יגדירו את מפת התקשורת ביום שאחרי.

אור הלר - מערכת ואללה

אור הלר | Nov 16, 2023

בין כניסה ויציאה מעזה, אור הלר, הכתב הצבאי של חדשות 13, הגיע לאולפן וואלה לפודקאסט תיקטוק של המכון לעיתונות. על הפרק: הקונספציה שקרסה גם אצל הכתבים הצבאיים, התדרוכים מלשכת רה"מ נגד בכירי צה"ל, הצלמים הזרים שעמדו מנגד וגם הנורמות של יחידת דו"צ.

אריה גולן מתארח בתיק טוק מערכת וואלה! , ראובן קסטרו

אריה גולן | Sep 15, 2023

על החברות עם נתניהו שנגדעה, הקמפיין השקרי של קרעי נגד התאגיד, וגם על התוכנית של איילה חסון והאמירות של שקמה ברסלר. העיתונאי אריה גולן מתיישב לראיון חגיגי במיוחד בפודקאסט תיקטוק, ומסכם 30 שנות הגשה של יומן הבוקר הפופולרי בישראל.

נדב איל מתארח בתיק טוק ראובן קסטרו, מערכת וואלה

נדב איל | Sep 7, 2023

סיקור ההפיכה ("התקשורת לא צריכה להיות מגפון של הפגנות"), חדשות 13 ("שומרת על חוט שידרה עיתונאי") והעבודה תחת מו"ל נאשם בפלילים ("אני לא צריך לתת דו"ח על אף מעסיק"). רגע לפני שהוא עולה עם תוכנית חדשה בקשת ומוציא ספר מסקרן, נדב איל מגיע לפוד המכון לעיתונות.

רועי נוימן מתארח ב"תיק טוק", אוגוסט 2023 (צילום: ראובן קסטרו)

רועי נוימן | Aug 10, 2023

דקה לפני ההתנגשות החוקתית, רועי נוימן, ממובילי המחאה, מספר על התסכול מראשי האופוזיציה ("הגענו לנקודת האל-חזור והם מסתכלים על סקרים"), חושף מי באמת מממן אותו ("ירדתי משמעותית בהכנסות") ומה הפחד הגדול ("שהמחאה תתפזר מעבר לחקיקה").

לוסי אהריש | Jul 22, 2023

ארבע שנים היא ישבה בבית, וכעת לוסי אהריש מרגישה שכל הטוב נפל עליה: תוכנית חדשה שסוגרת מעגל עם רשת 13, הכרה פוליטית מסוימת במגזר הערבי - וכמובן, הילד והזוגיות שאפילו הגזענים לא מצליחים לקלקל. בשיחה בפודקאסט המכון לעיתונות היא מסבירה מה בכל זאת עדיין כואב.

תהילה שוורץ-אלטשולר | Jun 22, 2023

עם כניסתו לגל"צ, הזמין מ"מ המפקד דני זקן את ד"ר תהילה שוורץ-אלטשולר לגבש קוד אתי חדש, במה שנראה כהכשרת הטיהור הפוליטי בתחנה. בפודקאסט של המכון לעיתונות, שוורץ-אלטשולר מזהירה כי אם ברדוגו ימונה למגיש היא תפרוש, ורומזת למה הוקפאו פיטורי רזי ברקאי ורינו צרור.

אמיר איבגי מתארח בתיק טוק , מאי 2023 צילום עיבוד תמונה, ראובן קסטרו)

אמיר איבגי | Jun 1, 2023

אמיר איבגי עזב את אולפן שישי ונכנס למשבצת הרותחת של לפני החדשות בערוץ 14. בפודקאסט המכון לעיתונות הוא מספר על העלבון שספג מהתאגיד תוך "הדרת המזרחים מהמסך" ועל "הנשמות הרעות" בגל"צ. ולא, הוא לא מבין מה רוצים מברדוגו.

רונן צור | May 18, 2023

היועץ האסטרטגי רונן צור טובל שוב בביצה הפוליטית. על התדמית: "אני אדם יצרי בתחום יצרי"; על המשבצת בקשת 12: "אין ניגוד עניינים, רק צרות עין"; על שפורר: "מותר לפעול בשיטות כוחניות מול עיתונאים שפועלים בשיטות לא אתיות". וגם על יוסי כהן. פודקאסט המכון לעיתונות.

מואב ורדי | May 4, 2023

לאחר שנים בכובע ראש דסק החוץ, מואב ורדי עלה למגרש חדש לגמרי כמגיש "חדשות שישי" בתאגיד. בשיחה בפודקאסט של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת הוא מסביר למה לא נבהל אפילו לרגע מהשר קרעי, מה בכל זאת ההבדל בינינו לבין הונגריה ופולין, ואיך זה להיות אבא צעיר בן אוטוטו 50.

גלית אלטשטיין | Mar 31, 2023

על ברדוגו ("חטף את המיקרופון לטובת מאבק אישי"), הביקורת נגדה ("קמפיין הכפשה") והפטור משירות ("הכל היה ידוע"). אחרי פרישתה מגל"צ, גלית אלטשטיין מתיישבת לראשונה לשיחה. בפודקאסט המכון לעיתונות היא רומזת לקודמיה ומחליפה: "בלי עמוד שידרה, גלצ תהפוך לפוליטית".

קרני זיו | Feb 16, 2023

התחרות מול הענקיות הבינ"ל – על זמן הצפייה וגם על תקציבים; היעדים והלחץ להביא צופים; והאם יש בכלל חוקים לכתיבת סדרה מצליחה. מנהלת הדרמה של קשת 12 קרני זיו סוגרת עשור בתפקיד, ומתיישבת במכון הישראלי לעיתונות לשיחת סיכום – שהיא גם התחלה.

ישראל פריי צילום ראובן קסטרו

ישראל פריי | Feb 10, 2023

ישראל פריי שנעצר לחקירה על ציוץ בו שיבח מחבל, מתייצב שוב – הפעם לשיחה טעונה בפודקאסט של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת. על השולחן: התרגיל המשטרתי בדרך למעצר, האיומים שקיבל על חייו, המגזר החרדי ויחסו לבג"ץ, וגם מה בעצם הופך אותו לעיתונאי.

רווית הכט, צילום: ראובן קסטרו

רווית הכט | Feb 3, 2023

על המהפכה: "נפלו המסכות. חייבים לבחור צד. עכשיו אי אפשר להתקרנף"; על סמוטריץ': "היום יש פוליטיקאים שלא אדבר איתם"; ועל הקושי מול האבא הביביסטי: "ככה מתחילות מלחמות אזרחים". עורכת וכתבת "הארץ" רווית הכט התיישבה לשיחה בפודקאסט של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת.

יואב קרקובסקי בתיק טוק צילום ראובן קסטרו

יואב קרקובסקי | Jan 27, 2023

הפרשן הפוליטי של כאן 11 יואב קרקובסקי, שנאלץ לחבוש את כובע המייצג של עובדי התאגיד, מספר איך מגיעים בבוקר לעבודה שנמצאת תחת איום סגירה מידי – בפעם השנייה תוך 6 שנים. בפודקאסט המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת הוא אומר: "מי שרוצה תחרות פותח עוד כלי תקשורת, לא סוגר".

ברק רביד | Jan 13, 2023

שלוש שנים לאחר שפוטר מחדשות 13, ברק רביד מדבר במכון לעיתונות על פיטוריו שהיו רמז לשינוי פני הערוץ כולו: "הרוח מכיון יו"ר רשת טופולסקי הייתה להיות יותר ימין"; על חבריו בערוץ: "מספרים שהפכו מחברת חדשות מובילה לליצנים"; ועל הסיוע המפתיע שקיבל מטראמפ.

עינת פישביין | Dec 8, 2022

על ההשקעה הכספית ("120 אלף שקל בחודש"), היחסים עם העובדים ("יש לי סגנון ניהול ייחודי"), והמחיר שבסיקור המי טו ("נעזרת בפסיכולוגית לצוות"). עינת פישביין סוגרת עשור כמו"ל "המקום הכי חם" ודקה לפני האיחוד עם "שקוף", מתייצבת לשיחה במכון הישראלי לעיתונות.

תומר ברנד | Nov 24, 2022

בתאגיד השידור מבינים שהמונדיאל הוא המאני טיים, והשיקו עם תחילת המשחקים את אפליקציית כאן BOX. מי שעומד מאחורי פיתוחה הוא סמנכ"ל הדיגיטל של התאגיד תומר ברנד, שבראיון לפודקאסט של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת מציג חזון שאפתני: "אנחנו מסמנים את כולם כמתחרים".

צבי יחזקאלי | Oct 23, 2022

בעיצומה של המתיחות הצבאית משיק צבי יחזקאלי בערוץ 13 את "שתולה" - סדרה שחושפת את מאחורי הקלעים של ארגוני זכויות האדם הפועלים בגדה. בשיחה בפודקאסט של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת, הוא מסביר מה ראשי הממשלה פה מפספסים ולמה לעולם לא נגיע לפיתרון עם האיסלאם.

טל שניידר | Oct 16, 2022

רגע לפני הבחירות, הכתבת הפוליטית הוותיקה טל שניידר מתייצבת לריאיון לפודקאסט המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת: היא יודעת שבעליון מפחדים ממינוי שר עוין, חושבת שהתקשורת צריכה להעניש את הפולטיקאים; ומדברת לראשונה על העזיבה המפתיעה שלה את "גלובס" שביקש "לאזן" אותה.

בן כספית | Sep 25, 2022

כעשור אחרי שהריאיון איתו בוואלה! ברנז'ה נגנז בשל מה שהפך לתיק 4000, בן כספית חוזר ל"ריאיון תיקון": ערב השנה החדשה והבחירות הוא מעריך בפודקאסט המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת: "נתניהו לא יגיע ל-61", "זה לא שהפכתי לראש החץ במחנה רל"ב, אלא שדרוקר הוריד הילוך".

אביעד גליקמן | Aug 15, 2022

על הביביסטים שתוקפים, האיום שקיבל על ילדיו והמאבטחים שהוצמדו לו. כתב המשפט של חדשות 13 אביעד גליקמן מסביר בריאיון לפודקאסט המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת מדוע הוא לא מאמין למשה סעדה ולמה נתניהו יורשע בשוחד - וזה עדיין לא הופך אותו ל"דובר הפרקליטות".

גיא לרר | Jul 14, 2022

על הדימוי השנוי במחלוקת של הערוץ בו הוא עובד, על הבוז כלפי השיח הרדוד של "כן ביבי-לא ביבי", על מחאת יוקר המחייה ועל החיים האישיים. גיא לרר, מגיש "הצינור", מההצלחות הבולטות של "רשת", בשיחה נדירה בפודקאסט של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת.

פרופ' רותי מאיו | Jun 2, 2022

כשפרופ' רותי מאיו החלה לחקור את נושא האמון, היא לא האמינה שתישאב למלחמות הפייק ניוז בתקשורת | בשיחת תיקטוק של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת היא מסבירה למה ציבור ענק לא מאמין לפרקליטות אלא לנתניהו, למה מתנגדי החיסונים פורחים בישראל ואת כשלון כלכליסט בפרשת פגסוס.

אהרן רבינוביץ ושירה אלק - פודקאסט תיק טוק

אהרן רבינוביץ ושירה אלק | May 2, 2022

ההצעה של מאות אלפי שקלים עבור גניזת התחקיר על יהודה משי זהב, הטלפון מאשתו של חיים ולדר ימים לפני הפרסום, והמחיר המשפחתי שנאלצו לשלם | העיתונאים אהרן רבינוביץ ושירה אלק, זוכי פרס המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת, על אחורי הקלעים של החשיפות שזעזעו את העולם החרדי.

אילנית סימן טוב (צילום: ראובן קסטרו)

אילנית סימן טוב | Apr 19, 2022

מנהלת תוכניות בקשת 12 אילנית סימן טוב הירש אחראית על ההצלחות של "רוקדים עם כוכבים", "זמר במסכה" ועוד. בשיחת תיקטוק של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת, היא מספרת על ההימור שלא תמיד מצליח ורגעי החרדה עד הגעת נתוני הצפייה. וגם, מה באמת מבדיל בין קשת למתחרים.

יועז הנדל (צילום: ראובן קסטרו)

יועז הנדל | Apr 15, 2022

על משרד התקשורת: "לא עשו פה כלום במשך עשור", על הטענות ליחס חם לערוצים המסחריים: "אין לי חברים בקשת וב-HOT", סגירת גל"צ? "להפריט", והביביסטים? "קשה לשכנע מאמינים עם עובדות". יועז הנדל צולל לשיחת עומק נדירה עם וואלה! ברנז'ה והמכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת.

אורן נהרי | Mar 6, 2022

על כתבי החוץ שלא צפו את הפלישה לאוקראינה, הארוע ההיסטורי מהדרמטיים ביותר מאז מלחמת העולם | על המהלך התעמולתי המבריק של זלנסקי | ואיזה ציון מקבלת התקשורת הישראלית | פרשן החוץ המיתולוגי אורן נהרי מגיע לפודקאסט "תיקטוק" של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת.

עמרי אסנהיים צילום ראובן קסטרו

עמרי אסנהיים | Feb 17, 2022

איך משכנעים את אתי כרייף כששומעים שדרוקר מציע תשלום עבור ריאיונות | מה כתב לו אפי נוה | למה "פולארד" לא שודרה ב"עובדה" | ועל החלום למכור את הסדרה לחו"ל | עמרי אסנהיים סוגר את אחד החודשים העמוסים בחייו ומתיישב לשיחת "תיקטוק" של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת.

אלדד קובלנץ - צילום ראובן קסטרו

אלדד קובלנץ | Jan 13, 2022

בלעדי: על עד המדינה שלמה פילבר ששלח לו רשימת 120 מומלצים | על הקשר עם גדעון סער | למה אין לו בעיה שארז דריגס יחזור ל"חזרות" | ומדוע בחר בדוד ורטהיים כ"מטפל זוגי" למשבר עם היו"ר | מנכ"ל תאגיד השידור, אלדד קובלנץ בריאיון ל"תיקטוק" של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת.

יוליה שמאלוב ברקוביץ' | Dec 17, 2021

בלעדי: יו"ר הרשות השנייה סוגרת קדנציה דרמטית | בראיון לפודקאסט "תיקתוק" של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת, היא הודפת את הטענות שפעלה עבור נתניהו, מאשימה את קשת שבנתה את היח"צ של ערוץ 14, חושבת גם בדיעבד שמיזוג רשת-עשר היה טעות ומזהירה שהמהדורה תתקצר אפילו יותר | תיקטוק.

יותם זמרי ונועם פתחי | Nov 26, 2021

גלית דיסטל מלכה, שרה נתניהו מסכנה, אמסלם מקופח וצודק ואולפני החדשות מעוותים ומושחתים | אבל יש בכל זאת שני עיתונאי שמאל מוערכים | ערוץ 20 הופך ל-14, אבל פתחי וזמרי ממש לא מתכוונים להתהפך | תיקטוק.

גיל תמרי | Nov 10, 2021

על המשבר עם אמריקה שהפסיקה להתייחס לישראל כדוד מול גוליית, המתחרים שהפכו ל"פרשני קורונה", הטראמפיזם בתקשורת ואיך זה להיות תחנת טלוויזיה של איש אחד | עורך חדשות החוץ של חדשות 13 גיל תמרי שב מוושינגטון והתיישב לעשות את מה שנמנע במשך שנים - להתראיין | תיקטוק.

אורלי וגיא | Oct 14, 2021

אחרי שנים ארוכות בטלוויזיה המסחרית, זוג העיתונאים אורלי וילנאי וגיא מרוז מתרגלים לדף החדש שפתחו - כעיתונאים עצמאים. אורלי וגיא התארחו בפודקאסט "תיקטוק" של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת, ושוחח בין היתר גם על פרשת הראיון הגנוז של פרופ' יורם לס בדמוקרTV, ריבוי התביעות והסכסוכים בהם הם מעורבים, וגם על טעות עיתונאית אחת שהם בכל זאת מודים בה.

ינון מגל פודקאסט תיק טוק המכון הישראלי לעיתונות

ינון מגל | Jul 14, 2021

על בנט "הנוכל" שלא גיבה אותו בזמן אמת, הביביזם כפרנסה, עיתונאי הציונות הדתית ("הם פחדנים. זה מביך"), הצעקות של אילן ישועה והפאסון של התל אביביים שמתביישים לבקש סלפי. ינון מגל התיישב לשיחת תיקטוק מלב אל אוזן והסביר כמה טוב להיות בן חורין.

פודקאסט תיק טוק מוחמד מגאדלה

מוחמד מג'אדלה | Jul 1, 2021

העיתונאי מוחמד מג'אדלה מתארח בפודקאסט של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת בהנחיית דוד ורטהיים לשיחה על מצב התקשורת בישראל. על הפחד להסתובב ברחובות והטראומה שחווה, התחזית הכושלת שנתניהו יקים ממשלה והסוד שלחש לו עורך המהדורה אחרי השידור.

חיים לוינסון | May 30, 2021

עיתונאי הארץ, חיים לוינסון, מתארח בפודקאסט של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת בהנחיית דוד ורטהיים לשיחה על מצב התקשורת הפוליטית בישראל. איזה ציון הוא נותן לאולפני החדשות במבצע 'שומר החומות', ומה יש לו נגד בעז ביסמוט?

ניר גונטז’ | April 28, 2021

משכורות נמוכות, החרטה על עזיבת ידיעות אחרונות, כתבי הפלילים והמרואיין ממנו ביקש סליחה. עיתונאי הארץ ניר גונטז' מתיישב בסלון של דוד ורטהיים כדי לדבר תקשורת.

גדעון לוי | February 23, 2021

גדעון לוי מתארח בפודקאסט החדש של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת בהנחיית דוד ורטהיים לשיחה על מצב העיתונות בישראל, והחלק המשמעותי של עיתון "הארץ" בו הוא כותב לחברה הישראלית, ומדוע להשקפתו אין אלטרנטיבה לנתניהו.

ברוך קרא ואראל סג”ל | February 7, 2021

ברוך קרא, הפרשן המשפטי של חדשות 13, ואראל סג"ל, איש ישראל היום, ערוץ 20 ורדיו 103 מתארחים בפרק הראשון בפודקאסט של המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת בהנחיית דוד ורטהיים.