פרס המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת 2022

פרס המכון הישראלי לעיתונות ולתקשורת לשנת 2022 הוענק למוחמד מג'אדלה

הפרס על סך 50,000 ₪ הוענק למג'אדלה, פרשן חדשות 12 ומנהל חטיבת החדשות ברדיו א-נאס בנצרת, על עבודתו העיתונאית המשובחת בסיקור החברה הערבית ובפרשנותו הצלולה בימים סוערים

 ועדת הפרס, בראשה עמדה נשיאת המכון, שופטת בית המשפט העליון בדימוס, הגב' דליה דורנר, ובה היו חברים, פרופ' מוחמד וותד, דיקאן הפקולטה למשפטים במכללה האקדמית צפת; אווה מדיז'בוז'-לוי, אשת ניהול ותקשורת,ומיכה פרידמן, עיתונאי בעל ותק של  39 שנות פעילות ברדיו, בטלוויזיה ובעיתונות הכתובה, נימקו את החלטתם כך:

"הפרס למצוינות עיתונאית לשנת 2022 יוענק למג'אדלה על עשר שנות עבודה יסודית, מאומצת וחסרת פשרות בזירה מורכבת וכן על עבודתו העיתונאית המעמיקה והמשובחת בסיקור החברה הערבית ובתיווכה המושכל לצופים, למאזינים ולקוראים בעברית.

בעבודתו העיתונאית חשף מג'אדלה את דבר פגישותיו של מנסור עבאס עם בנימין נתניהו ואנשיו, את נסיעתו של הנשיא יצחק הרצוג לירדן להיוועד עם עבדאללה מלך ירדן, ואת כוונתה של ג'ידא רינא זועבי , חה"כ ממר"צ, לפרוש מהקואליציה, ובכך להאיץ את נפילת הממשלה.

מג'דאללה נמנה עם העיתונאים הצעירים והמבטיחים בעיתונות ובתקשורת, הערבית והעברית בישראל , והוא דוגמא ומופת לעיתונאי מקצועי וענייני, המחויב בכל מאודו לשליחותו המקצועית. הוא בקיא, רהוט, קולח, חריף ויצירתי. קולו ברור וצלול. מג'אדלה ניחן בחושים עיתונאיים חדים, בכושר אנליטי-ביקורתי מרשים, ובאומץ אינטלקטואלי מעורר הערכה. הופעותיו בנויות לתלפיות, ודיווחיו שזורים לעילא, תוך הקפדה ללא פשרות על כללי האתיקה העיתונאית."

הגב' דליה דורנר, שופטת ביהמ"ש העליון לשעבר, ונשיאת המכון מסרה: "מוחמד מג'אדלה, עיתונאי צעיר ומבריק, הפך תוך זמן קצר לקול מרכזי בתקשורת הישראלית. הוא משלב בסינרגיה מעוררת התפעלות בין עבודת שטח מעמיקה, פרשנות מבוססת, והתנסחות חריפה ומדויקת. אין כמו מוחמד מג'אדלה ראוי לפרס השנתי למצוינות עיתונאית המוענק על ידי המכון הישראלי לעיתונות, ואנו גאים מאוד בהחלטתנו להעניק לו את הפרס".

ב-2021 זכו בפרס במשותף העיתונאים אהרון רבינוביץ' ושירה אלק מ"הארץ" על תחקירם אודות יהודה משי זהב.

בטקס חגיגי, שנערך ביום ראשון ה-7.5.2023, במכון תאו בהרצליה, הוענק פרס המכון הישראלי לעיתונות לשנת 2022 למוחמד מג'דאלה, פרשן חדשות 12 ומנהל חטיבת החדשות ברדיו א-נאס. הפרס למצוינות עיתונאית הוענק לו על עבודה יסודית, מאומצת וחסרת פשרות בזירה מורכבת ועל עבודתו העיתונאית המעמיקה והמשובחת בסיקור החברה הערבית ובתיווכה המושכל לצופים, למאזינים ולקוראים בעברית. הפרס הוענק לו מידי נשיאת המכון, שופטת בית המשפט העליון (בדימוס), דליה דורנר, שגם עמדה בראש ועדת השופטים.

צילום: סיון פרג'