"אחרי המשחק נכנסתי למעלית ובכיתי"

היורו הזה יהיה החמישי של לירן שכנר, השדר הבכיר של ערוצי ספורט1. בשיחה בפודקאסט תיקטוק של המכון לעיתונות הוא מספר כיצד הכול החל, איך נולדה "סערה בממלכה" (ד"ש לאסי ישראלוף) ומה הייתה הפאדיחה הגדולה ביותר שלו בשידור. ראיון

כבר קרוב ל-20 שנה לירן שכנר משדר כדורגל – והוא עדיין מתרגש. "זה יורו חמישי שלי, אחד היה באולפן, זה הרביעי במגרשים. אני מקווה שזה לא יהיה יורו שונה, שלא אחווה משהו אחר. ביורו הזה נדבר פחות עברית".

שכנר הוא השדר המוביל של ערוצי ספורט1. מ-2006 הוא בצ'רלטון, החל את דרכו כשדר קווים והפך לשדר מוביל ומאוחר יותר למגיש של "סערה בממלכה", פורמט שקיים כבר חמש שנים בערוץ שהגדיר את עצמו כ"יותר שידורים, פחות דיבורים".

בשיחה בפודקאסט תיקטוק של המכון הישראלי לעיתונות הוא מספר כיצד הכול החל, איך נולדה "סערה בממלכה" (ד"ש לאסי ישראלוף) ומה היה הרגע הגדול בקריירה: "כבר יותר מעשור עבר ואני עדיין מתרגש".

חלק מהשיחה מובא כאן בכתבה. האזינו או צפו בשיחה המלאה כאן או בערוץ וואלה +.

"הפורמט התחיל מכך שרציתי לחזק את הליגה האנגלית. אמרתי 'נביא סלבס שאוהבים כדורגל'. פגשתי את אסי ישראלוף ביום צילום וביקשתי שיעשה ג'סטה. שבוע לאחר מכן נפגשנו ל-4 וחצי דקות תוכנית. חיפשתי להביא אנשים שהם לא ספורטאים, אבל כאלה שיש להם אהבה לספורט. ברגע שהגיעו הכוכבים הגדולים כמו ברקוביץ', רביבו ובניון זה הפך להיות מקום שבו כל שמכבד את עצמו בעולם הספורט רוצה להיות".

ואז הגיעה המלחמה.

"במלחמה עשינו כמה פרקים ייעודים להצדעה לצה"ל: נסעתי לצפון לפגוש את מנשה זלקה מהפועל חדרה שהתגייס למילואים. עשינו תוכנית מיוחדת בפלמחים, הבאנו את קטורזה ואת מאמן הנבחרת אלון חזן. אחר כך היינו עם תושבי כפר עזה בפרק מרגש, עם משפחת שימריז, ברק בכר ועילאי בוטנר. ניסינו ליצור תמהיל של בידור ספורט וגם לגעת במלחמה".

איך הכול התחיל אצלך?

"לשדר ספורט תמיד היה החלום. בבית בחיפה, דירת ארבעה חדרים וסלון ממוצע, במסדרון היו שתי קורות וכיסאות שמהם היינו עושים שערים. היינו משחקים קבוע והייתי משדר את הגולים והקהל. מצאתי את עצמי משדר כבר בגיל 7-8. גדלתי בבית של כדורגל, אבא שלי היה הכרוז של מכבי חיפה מ-1987. השידור הוא חלק ממני".

לירן שכנר מתארח בתיק טוק, יוני 2024מגד גוזני, מערכת וואלה
לירן שכנר מתארח בתיק טוק, יוני 2024 מגד גוזני, מערכת וואלה

"בלאק אאוט טוטאלי"

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

פרסומים נוספים